Romiešu žalūzijas


Romiešu žalūzijas - Ražojums no audu auduma. Romiešu aizkari šobrīd ir vieni no populārākajiem aizkaru veidiem dzīvokļu un māju interjerā. Atšķirībā no tradicionālajām žalūzijām un aizkariem romiešu aizkari veidojas ļoti elegantos viļņos, nekā principiāli atšķiras no parastajām aizkaru noliktavām.

Romiešu žalūziju mehānisms ir maksimāli vienkāršs – no otras auduma puses nostiprina īpašus gredzenus, kas nodrošina pakāpenisku aizkaru pacelšanos. Caur šiem gredzeniem izlaiž vadības auklu (kordu) un fiksē uz apakšējā svērtņa, otru korda galu izmanto, lai regulētu auduma augstumu. Karnīzē nostiprina fiksatorus, lai ieturētu audumu noteiktā stāvoklī. Tādējādi, pacēloties uz augšu, aizkaru sagriežas īpašā veidā, izveidojot horizontālās auduma krokas, kas izvietotas tieši viena uz vienas. Nolaižot uz leju, vienkārši iztaisnojas.

Nedrīkst neatzīmēt, ka romiešu žalūzijas praktiski neprasa kopšanu, ir diezgan reti noslaucīt no tiem putekļus ar vieglu suku, bet nopietnāka piesārņojuma gadījumā var novērst problēmu ar nedaudz mitru lupatiņu vai nomazgājot ar rokām. Nav ieteicams izmantot kādu sadzīves ķīmiju.

Romiešu žalūziju uzstādīšana notiek trīs variantos: uz griestiem, uz sienas vai uz loga rāmja.

Kā pareizāk veikt mērīšanu?

Kvalitatīvam mērījumam nepieciešams izsaukt meistaru, kurš veiks pareizo mērījumu, apskatīs visas iespējamās nianses un turpmāk uzstādīs žalūzijas.

Bet, ja jūs tomēr vēlaties paši, pēc kāda laika mēs pievienosim instrukcijas jūsu ērtībāi.